MÖBLER / Skåp & hyllor / Skåp 11883044

nr 1188 3044

Skåp

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Underdel till Bokhylleskåp 2255. Längd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 75 cm

Kondition: slitage, skador, Bakre sockelplanka nyare. trasig knopp, Bemålat

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 4 juni 2018
kl 20:44:58

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn